P+L v USA

P+L v USA

Měsíční krajina, horké prameny či tajemství pralesů? Vše najdete v Jižní Americe

Alespoň jednou se podívat do některého ze států Ameriky chce snad většina z nás. Který stát ale vybrat? Lákavě vypadají všechny a každý skrývá něco speciálního, díky čemu na nás volá: Haló, vyber si mě!
Je třeba ale poukázat na to, že pokud se rozhodnete jet do Spojených států amerických, musíte si uvědomit rozdílnost mezi Severní a Jižní Amerikou. Na první pohled se to možná nemusí zdát, ale rozdíly v nich jsou naprosto ohromující. Severní Amerika je ukázkou všeho, co známe z amerických filmů. Luxus, vyspělá společnost, milion možností a příležitostí. Jižní Amerika je však zcela odlišná.

Do Jižní Ameriky patří následující státy

  • Bolívie
  • Peru
  • Brazílie
  • Chile
  • Kolumbie
  • Uruguay a další

Barevnost jihu

Pestrost jihu je až neuvěřitelná. Kultury překypují tajemstvím, příroda hýří všemi barvami. Jižní Amerika vlastní nádherné hory, vodopády či amazonský prales. Hlavním lákadlem turistů je tamní kultura, která je stále ovlivňována božstvem, což je velmi neevropské a při poznávání těchto zemí se tak můžeme spolehnout, že si s sebou odvezeme nezapomenutelné zážitky. Příroda a místní obyvatelé jsou tedy jistě jednou z hlavních atrakcí. Nemůžeme ale opomenout ani krásy koloniální architektury a materiální bohatství.

Místa, která si nenechat ujít

I přesto, že krásy Jižní Ameriky najdete určitě na každém kroku, existuje pár míst, které byste určitě měli navštívit. Mezi takové můžou patřit Velikonoční ostrovy, které ukrývají tajemství obrovských soch, Machu Picchu, měsíční krajina v poušti Atacama či El Tatio – místo v Chile, které patří k největším polím geotermálních pramenů na světě.

Přijdou si na své opravdu všichni

Míst k navštívení je po celé Americe opravdu spousta. Velkou výhodou Jižní Ameriky je, že má co nabídnout opravdu všem. Spokojeni budou turisti se zájmem poznávat, ale i turisti upřednostňující klidnou plážovou dovolenou.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek