P+L v USA

P+L v USA

Yellowstone, prostě nádhera!!!

Ani tomu nemůžeme věřit, ale už sme na předposlední štaci našeho pobytu v USA. Uteklo to jako voda a za chvíli poletíme domů, ale před tím strávíme ještě měsíc v Yellowstonu a pak snad tři týdny na cestách objevováním západního pobřeží. Ale o tom až časem.

Co vůbec v Yellowstone? Než sme odletěli do USA tak sme si přes internet sehnali práci v jednom podhorském hotýlku, na okraji Národního parku Yellowstone. No a teď sme tu! Plakáty sme úspěšně doprodávali, v pátek odevzdali dodávku a vydali se na cestu na západ. Ještě před tím sme strávili noc na "apartmánu"(takže supr noc) a v sobotu brzy ráno jsme se vydali na cestu.

První část cesty byla mezi apartmánem a autobusovým nádražím v Bostonu. Je to asi tak 20 minut vlakem, protože apartmán se nachází na předměstí Bostonu v části Hyde Park. Pro představu, na cestu sme se vydali v osm hodin ráno (to aby jste si pak mohli spočítat jak dlouho sme cestovali). Za dvacet minut sme tedy dorazili na "autobusák" a následovala čtyřhodinová cesta naším již dobře známým "za málo peněz hodně muziky - busem" zpátky do New Yorku, protože odtud sme měli koupenou letenku směr západ. Po cestě byla menší zácpička, takže sme dorazili na konečnou stanici (Čínská čtvrť - New York) s menším zpožděním, asi tak 40minut. Pořád sme měli relativně dost času na to, aby sme stihli letadlo, které nám letělo v 17.30 z letiště La Guardia (druhé letiště New Yorku, první J.F.K.). Aby sme využili za ten den všechny dostupné dopravní prostředky, tak pro tentokrát sme využili služeb proslulých new-yorksých taxíků. Jako ve filmu sem mávnul a během vteřiny přifrčel žluťásek jak na zavolanou. Když vystoupil černoušek ve svém africkém hábitu tak sme měli trošku pochybnosti, ale opak byl pravdou. Jo jinak taxík sme si vzali proto, protože letiště La Guardia je z Chinatownu asi tak 50 minut metrem, autobusem a kdo ví čím vším ještě a navíc taxi byl rychlejší o patnáct minut a hlavně proto, že každý sme měli dva kufry, příruční tašku apod. a tahat to v metru není zrovna nejlepší nápad. Každopádně na letiště sme přijeli akorát tak na to, aby sme přišli na check-in a paní za přepážkou nám řekla, že naše zavazadla jsou težší než je povoleno a jestli nechceme platit 75 dolarů za nadváhu, tak ať si přeházíme některé věci z kufrů do krosny. Po deseti minutách rošády sme dostali letenky a mohli si jít už v klidu sednout a čekat na naše letadlo. Letěli sme do Denveru, hlavního města Colorada, kde sme měli přestup na letadlo do Yellowstonu, města Bozeman. Let trval do Denveru zhruba 4 hodiny a tady sme měli na přestup asi tak hodinku, což nám tak akorát stačilo. Přestoupili sme na éro do Bozemanu a mohli si užít další hodinu a půl letu. Jo abych nezapoměl na důležitou věc, letadlo do Bozemanu bylo zhruba pro osmdesát lidí, ale cestovalo nás tak třicet i s letuškama, takže taková rodiná atmosféra. Do Bozemanu sme přiletěli kolem půl dvanácté (časový posun oproti New Yorku, 2 hodiny dozadu). Abych to zkrátil, doletěli sme v pořádku, druhý den sme se přesunuli do hotýlku a už třetí den pracujeme.

Ještě jedna důležitá věc, když sme vystupovali z letadla tak byla tma a netušili sme co se pod ní skrývá, ale po rozednení a po cestě do hotelu sme koukali z okna z otevřenou pusou a chvílemi nám naskočila i husí kůže jaká je to tu nádhera. Posuďtě sami podle fotek.

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek