P+L v USA

P+L v USA

Jedeme do San Fracisca

If you´re going to San Francisco, be sure to wear some flowers in your hair. Pokud míříte do San Francisca, ujistěte se, že máte ve vlasech květiny. Touto částí písně, jejímž autorem je Scott McKenzie, se sice neřídíme, ale té druhé musíme dát za pravdu. If you´re going to San Franciscou, you´re gonna meet some gentle people there. Pokud jedete do San Francisca, potkáte tam milé lidi. Pod to se můžeme podepsat. Lidi jsou tam naprosto úžasní. Ale pěkně popořádku...

Golden Gate Bridge

Podívat se do San Francisca nás lákalo dlouho. Tak proč si přání nesplnit? Chtěli jsme na vlastní oči vidět Golden Gate Bridge, červený most, který je symbolem města a spojuje San Francisco a Marin County. Zjistili jsme, že tato "Zlatá brána" patří mezi nejdelší visuté mosty na světě, je totiž dlouhá 2,7 kilometru. Ale i když to víte dopředu, jak ho vidíte ve skutečnosti, stejně vás to ohromí. Ten pohled je prostě neuvěřitelný.

Spousta zajímavostí

Chcete další podrobnosti? Stavba mostu začala v roce 1933, do provozu byl uveden o čtyři roky později. Projekt vyšel asi na 35 milionu dolarů. Zda se vám to málo? V přepočtu na dnešní ceny by to bylo 1,2 miliardy dolarů. Oranžovou barvu má most proto, aby byl dobře vidět i v případě, že panuje mlha. A ta je tu na denním pořádku. Rozpětí pilířů je 1280 metrů a průměr dvou nosných lan je u obou 92 centimetrů. Dohromady tak dávají běžnou výšku dospělého člověka. Každé lano se skládá z 27572 pramenů. Celý most pak váží 887 tisíc tun. Je na něm šest jízdních pruhů, ale nepředstavujte si, že 24 hodin denně jsou tu vyhrazené tři pruhy pro dopravu jedním směrem a tři na druhou stranu. Vůbec ne. Jejich počet se mění podle denní doby. Abychom nebyli jen pozitivní, musíme přiznat i to, že Golden Gate Bridge má jedno smutné prvenství. Údajně je to nejvyhledávanější místo pro sebevraždy na celém světě. Přímo na mostu se proto nachází několik telefonů určených k řešení takto krizových situací. Ale ať koukáme, jak koukáme, žádné zábrany tu nejsou. Další smutnou věcí je, že při samotné stavbě mostu zemřelo 11 lidí, 10 z nich v únoru 1937, kdy došlo ke zřícení lešení.

Návštěvy San Francisca nebudete litovat

San Francisco ale nenabízí jen Golden Gate Bridge, za návštěvu stojí řada dalších míst. Zaujala nás hlavně čínská čtvrť. Už na první pohled nás ohromila krásně zdobená vstupní brána Chinatown Gate. Minout nelze ani Golden Gate Park, kde sídlí důležitá muzea jako třeba de Young Museum. Konají se zde zajímavé kulturní akce. Za vidění stojí i Kalifornská akademie věd s planetáriem, Shakespearova zahrada nebo věž Coit Tower. Ta sahá do výšky 64 metrů a nacházejí se v ní zajímavé nástěnné malby. Návštěvu San Francisca můžeme rozhodně doporučit.

Není to nic levného

Musíme vás ale upozornit, že cesta do San Francisca je poměrně dost finančně náročná. Pokud se tam chystáte jen na výlet a nemáte v plánu v USA nějakou dobu pracovat, budete si muset připravit dost peněz. Na letenky vám může přispět online půjčka.
- je to krátkodobá půjčka, jejíž dobu splatnosti si můžete určit podle svých potřeb,
- patří mezi půjčky bez potvrzení příjmu, takže je vhodná i pro studenty.Meno web říká
15.01.2019

Text textVložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek